Informacje dla pacjenta

Co to jest EAGLEGRID® 2.0 i w jakim celu się go stosuje?

EAGLEGRID® 2.0 to innowacyjny indywidualny implant przeznaczony dla pacjentów u których nastąpił znaczy zanik kości. Składa się z tytanowej siatki (grida), której konstrukcja jest zaprojektowana i przygotowana dla każdego pacjenta osobno. Stosuje się go w celu stałej odbudowy zębów, nawet u pacjentów z całkowitym zanikiem kostnym. Swobodę i komfort użytkowania zawdzięcza się stabilnym mocowaniem przy pomocy śrub i wkrętów, gwarantując przywrócenie fizjologicznych funkcji osłabionych wcześniej kości szczęki lub żuchwy.

Dlaczego EAGLEGRID® 2.0?

Do tej pory dla pacjentów, którzy w przeszłości stracili wiele zębów jednym ratunkiem było noszenie protez ruchomych całkowitych lub częściowych. Ze względu na niewystarczającą ilość kości niemożliwe było wykonanie zabiegu wszczepienia implantu. Ubytek kości nieodwracalnie postępuje po wielu latach obecności luki bezzębnej. Alternatywą dla takiej sytuacji było przeprowadzenie u pacjenta inwazyjnych zabiegów regeneracji kości lub przeszczepów, które nie zapewniały stuprocentowej skuteczności, a ponadto skazywały pacjenta na długi czas rekonwalescencji. Dzięki EAGLEGRID® 2.0 pacjent unika wielu skomplikowanych zabiegów kosztem wykonania jednego zabiegu umożliwiającego docelowe wykonanie stabilnej odbudowy protetycznej w czasie krótszym, niż w przypadku zastosowania klasycznych metod.

Na czym polega zabieg?

Implant, zaprojektowany indywidualnie do potrzeb i uwarunkowań anatomicznych pacjenta, składający się z tytanowej siatki (grid), zostaje wszczepiony w szczękę lub żuchwę i przymocowany za pomocą śrub. Do grida mocowane zostają łączniki pełniące funkcję implantów – czyli stanowiące podstawę do wykonania pracy protetycznej. Zabieg chirurgiczny wykonywany jest przy użyciu sedacji lub w znieczuleniu ogólnym.

EAGLEGRID® 2.0:

 • Kompleksowe rozwiązanie problemu bezzębia
 • Indywidualność produktu dostosowana do potrzeb anatomicznych pacjenta
 • Stała odbudowa zębów
 • Komfort użytkowania porównywalny z naturalnymi zębami
 • Wyeliminowanie problemów związanych z uciążliwym funkcjonowaniem protez ruchomych
 • Brak konieczności wykonywania dodatkowych zabiegów odbudowy kości
 • Możliwość wszczepienia implantu i wykonania tymczasowej pracy protetycznej podczas jednego zabiegu
 • Pominięcie długiego okresu rekonwalescencji
 • Krótszy czas leczenia w porównaniu do klasycznych zabiegów wszczepienia implantu
 • Gwarancja wysokiej jakości materiału z którego wykonywany jest implant grid
 • Innowacyjność produktu poparta badaniami klinicznymi

 

Jak przebiega proces leczenia?

Pierwszy i najważniejszy etap to diagnostyka i przygotowanie planu leczenia indywidualnie do potrzeb pacjenta. Na diagnostykę składa się między innymi wykonie zdjęcia tomograficznego zębów oraz wykonanie wycisku uzębienia. Po otrzymaniu wszystkich niezbędnych informacji lekarz przygotowuje cyfrowy projekt uzębienia, a na tej podstawie zostaje wyprodukowany indywidualny grid- implant podokostnowy EAGLEGRID® 2.0. Kolejny etap to wykonanie zabiegu chirurgicznego, po którym pacjent otrzymuje przygotowane wcześniej uzupełnienie tymczasowe. Tymczasowa odbudowa protetyczna jest przygotowana w taki sposób, aby zapewnić pacjentowi komfort funkcjonowania. Po 2-3 tygodniu od zabiegu obywa się wizyta kontrolna oraz zdjęcie szwów. Po okresie gojenia trwającym 3-4 miesiące (w zależności od sytuacji klinicznej pacjenta) następuje umieszczenie na stałe odbudowy protetycznej, spełniającej wszystkie oczekiwania i pozwalającej cieszyć się pięknym, naturalnym i zdrowym uśmiechem.

Dla kogo przeznaczony jest implant typu grid?

Jeśli jesteś pacjentem, u którego stwierdzono brak możliwości dalszego leczenia z powodu zaniku kości, a lekarz prowadzący nie przewiduje sukcesu klasycznych metod leczenia, sprawdź gdzie w Twojej okolicy znajduje się gabinet współpracujący z EagleGrid Polska.

Aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, zachęcamy do przeczytania FAQ lub skontaktowania się z nami.