FAQ

FAQ's

Co to jest grid ?

Grid EAGLEGRID® 2.0 IUXTA 3D to innowacyjny indywidualny implant przeznaczony dla pacjentów, u których nastąpił znaczy zanik kości. Składa się z tytanowej siatki (grida), której konstrukcja jest zaprojektowana i przygotowana dla każdego pacjenta osobno.

Czy można wszczepić grida, gdy nie mam kości?

Tak, jak najbardziej. Implant typu grid został stworzony z myślą o pacjentach, u których występuje zanik kości. Specjalizujemy się również w najtrudniejszych przypadkach anatomicznych, u których stwierdzono wcześniej brak ratunku dla nowego i zdrowego uśmiechu.

Mam wyjmowaną protezę, czy z eaglegrid mogę mieć stałe zęby?

Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii wszczepienia implantu typu grid, pacjent może zapomnieć o trudnościach związanych z funkcjonowaniem wyjmowanej protezy. Podczas jednego zabiegu jesteśmy w stanie wykonać odbudowę kości, wczepienie implantu oraz natychmiastowe uzębienie tymczasowe, czyli to, co wymagało wcześniej kilku zabiegów chirurgicznych i długomiesięcznej rekonwalescencji pomiędzy nimi. Poprzez zaprojektowanie indywidualnego implantu możemy zagwarantować pacjentowi stałe, piękne i naturalne zęby w czasie krótszym niż przy zastosowaniu klasycznych metod implantologii.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i przebiega w możliwie najmniej inwazyjny sposób. Przeprowadza się go w warunkach sterylnych, przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego lub ogólnego, a wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści wykonujący zabieg czuwają nad komfortem każdego pacjenta.

Jaka jest różnica między implantem grid a klasycznym implantem?

Każdy rodzaj implantu to rozwiązanie, z założenia, długoterminowe i uzupełniające braki zębowe. Wszystkie przypadki powinny być rozpatrywane indywidualnie i z uwzględnieniem zdrowia pacjenta. Dzięki EAGLEGRID® 2.0 mamy pewność, że wszczepiany implant podokostnowy, to implant „szyty na miarę”, dostosowany do potrzeb anatomicznych pacjenta. Ponadto, pewność osteointegracji (skuteczności zabiegu) to czynnik bezkonkurencyjny dla naszej firmy. W odróżnieniu od procedury wszczepienia klasycznego implantu, zabieg wszczepienia implantu grid może zagwarantować również natychmiastowe uzupełnienie brakującego uzębienia spersonalizowanego dla każdego pacjenta.

Czy po zabiegu będę mógł normalnie funkcjonować?

Tak. Jeżeli będą występowały jakiekolwiek powikłania, o których wcześniej poinformuje lekarz, to nie powinny stanowić one większych trudności/problemów z normalnym funkcjonowaniem. Najważniejsze i najlepsze, co pacjent może zrobić dla swojego zdrowia i jednocześnie powodzenia zabiegu, to zastosowanie się do zaleceń lekarza.

Czy każdy lekarz może wykonać zabieg?

Zabieg wczepienia implantu typu grid może być wykonywany tylko przez wykwalifikowanego lekarza implantologa. Ponadto, z uwagi na bezpieczeństwo pacjenta i jakość produktu, lekarz specjalista powinien mieć nawiązaną współprace z drużyną Eaglegrid Polska i stosować się do ściśle przygotowanego protokołu montowania podokostnowego.

Czy każdy pacjent może mieć wszczepiony grid?

Tak. Jeśli podczas konsultacji z lekarzem specjalistą nie stwierdzi się przeciwwskazań do wykonania zabiegu, to implant podokostnowy może zostać wszczepiony niezależnie od warunków kostnych pacjenta. Zdobyte doświadczenie kliniczne pozwala nam sprostać nawet najtrudniejszym przypadkom anatomicznym. Jeśli usłyszałeś wcześniej, że nie ma już ratunku dla Twojego uzębienia, z powodu braku kości, zgłoś się do EAGLEGRID POLSKA lub do lekarza współpracującego z naszą firmą a wspólnie rozwiążemy ten problem.

Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?

Przed każdym zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z lekarzem specjalistą. Konieczne jest również wykonanie tomografii komputerowej zębów, natomiast jeśli są konieczne pozostałe badania, to zleca je lekarz podczas wstępnej diagnostyki.

Czy zabieg wykonywany jest w narkozie ?

Zabieg może być wykonywany w narkozie, jednak metoda znieczulenia jest dobierana odpowiednio do sytuacji klinicznej pacjenta i musi być skonsultowana z lekarzem prowadzącym zabieg.

Czy z implantem typu grid mogę wykonać rezonans magnetyczny ?

Tak. Nie ma przeciwwskazań do wykonania rezonansu magnetycznego z wszczepionymi implantami i zainstalowanymi częściami protetycznymi. Elementy są wykonane m.in. z tytanu, który nie przewodzi prądu elektrycznego i nie ma właściwości ferromagnetycznych.

Czy z implantem typu grid mogę podróżować ?

Tak. Po wykonanym zabiegu implantologicznym pacjent może bez problemu podróżować samolotem. Detektory metalu nie wykrywają implantu zębowego i części protetycznych.